PKN
  • Welkom
  • Kerkdiensten
    Kerkdiensten
    Zondagsbrief en orde van dienst
    Diensten Biggekerke-Meliskerke & Koudekerke
    Kerken in de omgeving (toeristeninformatie)
  • Agenda
  • Communicatie
  • Organisatie
    Organisatie
    ANBI
    Stichting Catharina Cultureel
    Stichting Catharina Cultureel Beleid Protocol Agenda kerkgebouw
  • Links
  • Fotoalbum
» Kerkdiensten » Zondagsbrief en orde van dienst 
Protestantse Kerkgemeenschap Zoutelande
Zondag 8 december 2024. Tweede zondag van Advent.

Zondag 8 december 2024. Tweede zondag van Advent.
Orde van de dienst van de protestantse gemeente Zoutelande, Catharinakerk, zondag 8 december 2024, aanvang 10.00 uur

ouderling van dienst         Cora Roelse
diaken van dienst             Ad Stroo
kerkrentmeester               Nel Lampert
organist                            Cees Sanderse
lector                               Anneke Hengst
kindernevendienst             Simone Overgaauw en Marieke Bos
voorganger                       ds. Maria Baan
koster                               Nelie Bliek
beeldpresentatie                Ciska Dijkers en Wim Geelhoed

Tweede zondag van Advent

Met medewerking van de cantorij onder leiding van Ad Stroo

Orgelmuziek

Verstilling
Voorbereiding

Kaarsen worden aangestoken  (waarna allen gaan staan)

Bemoediging  

vg.      Onze hulp is de Naam van de HEER
allen   die hemel en aarde gemaakt heeft
vg.      die trouw blijft tot in eeuwigheid
allen   en niet loslaat het werk van zijn handen

Drempelgebed
vg:       Verborgen Licht, stilte die ons zoekt,
die ons hart opent en ruimte maakt.
Allen  WEES IN ONS KRACHT, HOOP EN WARMTE
Vg.      Maak ons ontvankelijk voor uw Woord
Allen  WIJS ONS DE WEG DOOR UW GEEST
DIE ONS LEVEND MAAKT.
Amen.
 
Eerste psalm: 80:  antifoon (cant.), 1(cant.), 2 en 7(allen), antifoon (cant.) (waarna allen gaan zitten)

Antifoon

‘Gij volk van Sion, de Heer zal komen om de volkeren te verlossen. Hij zal zijn machtige stem doen horen en gij zult u van harte verheugen’

Met de kinderen

Aansteken van de tweede Adventskaars

Lied - Projectlied

Johannes laat zich horen,
een stem in de woestijn.
Er klinken grote woorden:
dat God dichtbij wil zijn.

Gebed om ontferming, na ‘zo bidden wij’:

Lied –  LB 433: 1, 2(cant.), 3, 4(cant.) en 5

Verhalen van hoop

Bij de liturgische schikking

De Schriften

Begroeting 

vg.      De Heer zal bij u zijn
allen   De Heer zal u bewaren

Gebed van de zondag

Lezing uit het Eerste Testament - Maleachi 3,1-4  

Lied –  LB 439: 1, 2(cant.) en3

Lezing uit het Tweede Testament – Lucas 3,1-6

Lied – LB 741: 1(cant.) en 2

Overweging

Orgelspel

Lied – LB 444: 1, 2(cant.), 3, 4(cant.) en 5

Gebeden en gaven

Dankgebed, voorbeden, stil gebed, ‘onze Vader’,

Inzameling van de gaven, via QR-code of de kerkapp

Slotlied –  LB 440: 1, 2(cant.) en 4

Zending en zegen

Orgelspel

Iedereen wordt van harte uitgenodigd om te blijven koffiedrinken om met elkaar in gesprek te gaan.

Bij het verlaten van de kerk heeft u gelegenheid om met contant geld bij te dragen aan de collecte. Voor bestemmingen: zie de zondagsbrief.

Zondagsbrief

* De bloemen gaan deze week naar dhr. C.W. Koene, Borné 8 in Zoutelande. Achter in de kerk ligt op de tafel een kaart waarop u uw naam kunt schrijven. Deze kaart vergezelt de bloemengroet.

* Inzameling van de gaven toegelicht:

1. Diaconie  (lichtpaarse collectezak) Kerk in Actie – Ghana
Een beter inkomen voor Ghanese boerinnen.
In Noord-Ghana is het te droog om het hele jaar van de eigen oogst te leven. Gelukkig gedijen sheabomen goed in dit gebied. Deze bomen voorkomen erosie en leveren kostbare vruchten: de sheanoten. Die zijn een bron van inkomsten voor Ghanese vrouwen. Ze rapen de noten van mei tot augustus als er op het land weinig werk is. Als ze de noten lang koken, komt de olie vrij waar ze sheaboter van maken. Die gebruiken ze om te bakken, maar ook voor lichaamsverzorging. De traditionele manier van rapen en verwerken is tijdrovend. Veel vrouwen verkopen hun
producten aan tussenhandelaren als de prijs laag is door het hoge aanbod. Sinds de landbouworganisatie van de Ghanese kerk vrouwen traint en begeleidt, zijn sheanoten een stuk winstgevender geworden. Er worden centra opgezet waar de vrouwen de noten goed kunnen bewaren en machinaal kunnen verwerken tot boter. Dat scheelt veel werk. De vrouwen gaan samenwerken in coöperaties en leren beter onderhandelen. Na een aantal jaren training lukt het steeds meer groepen hun sheanoten rechtstreeks te verkopen aan commerciële bedrijven. De vrouwen kunnen hun families het hele jaar voeden en ze verdienen genoeg geld om het schoolgeld van hun kinderen te betalen. Steun de Ghanese boerinnen en geef in de collecte of
maak een bijdrage over op NL 89 ABNA 0457 457 457
ten name van Kerk in Actie onder vermelding van collecte
werelddiaconaat Ghana of doneer online. Bedankt voor je
gift. Lees meer op: www.kerkinactie.nl/boeringhana


2. Doorzichtige collectebus – Stichting Hadassa

3. Plaatselijk kerkenwerk (donkerpaarse collectezak) of een gift overmaken op: NL84RABO 037 556 0815
 
* Morgengebed - Iedere woensdagmorgen is er een morgengebed in de Catharinakerk. Een klein half uur van gebed, muziek, bijbellezen en stilte. Aanvang is 8.45 uur. Na afloop praten we na met koffie of thee.
U bent van harte welkom!

* 14 december wordt weer de jaarlijkse kerstfair gehouden in de Catharinakerk. 
Er worden eigengemaakte kerststukjes, kerstdecoraties en andere mooie dingen verkocht. Er is een knutselhoek voor de kinderen en een gezellige koffiehoek met veel zelfgebakken lekkers. Een zanggroep zingt kerstliederen rond de kerstboom. 
Samen gemeentezijn, een middag om naar uit te kijken!

Ook dit jaar vragen we weer om uw hulp. We hopen dat er weer veel thuisbakkers zijn die taart, cake, quiches of saucijzenbroodjes willen bakken.
We rekenen op thuiskoks die overheerlijke soep willen maken.
Ook eigengemaakte jam, advocaat of producten uit eigen tuin zijn zeer gewilde artikelen voor de verkoop. We hopen dat u die ook weer ter beschikking wilt stellen. 
Kerstfair van 13.00 - 17.00 uur
Vanaf 11.00 uur kunnen de eetbare producten en andere spullen voor de verkoop afgegeven worden in de kerk. 
Kerstfair, gezelligheid, ontmoeting, delen van gaven, samen toeleven naar kerst, advent
*Gemeenteberaad - Zondag 15 december 2024 wil de kerkenraad na afloop van de eredienst een gemeenteberaad organiseren. Het gaat om een informerend beraad, waarbij we graag met de gemeente in gesprek gaan over de verschillend onderwerpen. De volgende punten willen we met de gemeente bespreken:
  • In stand houden/ toekomstbestendig maken van de Catharinakerk: wat kunnen we ondernemen? In dit perspectief ook bijpraten over de stand van zaken Wegwijzer
  • Opening eredienst: toelichting op de recente wijziging, gesprek en vooruitblik
  • Kerkblad, nieuwsbrief en website: bijpraten over communicatie(middelen), gesprek, vooruitblik.
We hopen op uw aanwezigheid, zeker ook om iedereen van juiste informatie over standen van zaken te voorzien. Van harte aanbevolen!

Op zondag 15 december zal er weer een bijzondere kerkdienst worden gehouden, dit wordt georganiseerd voor mensen met en zonder  beperking. Deze dienst vindt plaats in de:
Moriakerk
Markt 67
4361 AE Westkapelle
Deze dienst begint om 14.30 uur                              
Voorganger:  ds. P van Bruggen
Thema:          Kerst                                                                                 
Hartelijk welkom, namens de  Commissie Bijzonder kerkenwerk Walcheren

*Dinsdag 17 december 2024 - Ceremony of Lessons and Carols door het Willebrordensemble. Het begint om 20.00 uur en zal uitgevoerd worden in de Odulphuskerk te Meliskerke. Muzikale medewerking door Corella Nijsse, René Molenaar en Bert Alderliesten. Lezingen worden verzorgd door gemeenteleden.

* Volgende week zondag, 15 december, gaat ds. Maria Baan voor in de dienst. Dit is een dienst van Schrift en Tafel. Aansluitend is er gemeenteberaad.

* Pastoraal meldpunt: ds. Maria Baan, Majoorwerf 22. Telefoon: 06 21479593; email: mjgbaan@gmail.com

* Berichten voor de zondagsbrief graag steeds voor woensdag 18.00 uur toezenden aan zondagsbrief@pknzoutelande.nl

* Indien u de kerkdienst later wilt beluisteren is dat mogelijk via internet: www.pknzoutelande.nl  of via www.kerkdienstgemist.nl

 
terug
 
 

Dauwtrappen
datum en tijdstip 29-05-2025 om 7:00 uur
meer details

Afscheid ds. Maria Baan
meer
Contact
Hier vind je de belangrijkste contactgegevens meer
Reageren op een eredienst
meer
Privacyverklaring
meer
Laatste nieuws
Lees hier de laatste nieuws berichten. meer
CKA activiteiten
De activiteiten zijn ook opgenomen in de agenda.